U.S. Veteran: Gaza Boy Kissed My Hand, Then Was Gunned Down by The IDF – YouTube

Hier is de ontroerende video met een geëmotioneerd [voormalig] lid van de Amerikaanse ‘Groene Baretten.’ Tijdens zijn diensttijd was Tony Aguilar aanwezig bij de voedseldistributielocaties van de Gaza Humanitarian Foundation [GHF]. Tegenover Tucker Carlson vertelt hij over de gruwelen die er tijdens voedseldistributies plaatsvonden. Met name zijn getuigenis met de jonge Palestijnse Amir is zeer aangrijpend!

Hier wordt hij geïnterviewd door “Democracy Now!’ Over de rampzalige hongersnood die er nu in Gaza heerst, heeft Anthony Aguilar het volgende te zeggen: 

“Iedereen die beweert dat er geen hongersnood of massale hongerdood bestaat, of dat we niet alleen op de rand van grootschalige hongersnood staan, maar dat we de grens al overschreden hebben, en iedereen die beweert dat dit niet gebeurt: Schaam je!” 

Verder beschrijft Aguilar de gruwelen bij de voedseldistributielocaties waar uitgehongerde Palestijnen – waarbij die met een uitgehongerde maag soms vele kilometers moeten lopen om er te komen – door zowel Israëlische troepen als Amerikaanse huurlingen beschoten worden. Onder degenen die beweren dat er geen sprake van een hongersnood in Gaza zou zijn, zijn de zogenaamde “Israëlische verslagen.” Daar kwam de Arabische factchecker “Misbar” op maandag 4 augustus 2025 [gisteren dus] mee. Hier volgt de inhoud van het artikel: 

“Israëlische verslagen verspreiden desinformatie om opzettelijke hongersnood in Gaza te ontkennen.”

“Terwijl internationale humanitaire organisaties, waaronder agentschappen van de Verenigde Naties, het Rode Kruis en onafhankelijke hulporganisaties, voor ernstige hongersnood in Gaza blijven waarschuwen, verspreiden aan Israël gelieerde campagnes desinformatie die erop gericht is de crisis te ontkennen en het lijden van de Palestijnen, die onder beleg leven, te bagatelliseren. 

Sinds maart hebben Israëlische troepen hun blokkade van de Gazastrook verscherpt, wat tot de bijna volledige ineenstorting van de voedsel- en medische toeleveringsketens geleid heeft. De stroom van cruciale humanitaire hulp is ernstig verstoord. Na verloop van tijd zijn de tekenen van opzettelijke uithongering onmiskenbaar geworden: uitgemergelde lichamen, patiënten die aan behandelbare aandoeningen sterven en moeders die hun kinderen niet meer kunnen voeden – dit alles vastgelegd in mediaberichten die wereldwijd de aandacht trekken. 

Volgens de laatste cijfers van het ministerie van Volksgezondheid in Gaza, gepubliceerd op 3 juli 2025, zijn minstens 175 mensen – waaronder 93 kinderen – door honger gestorven. Omdat er nog steeds een ernstig tekort aan voedsel, water en medische zorg is, zal het dodental naar verwachting nog verder stijgen. 

Israëlische campagnes op sociale media ontkennen opzettelijke uithongering van inwoners van Gaza.

In tegenstelling tot deze officiële en geverifieerde berichten, heeft Misbar op Israëlische sociale media-accounts activiteiten opgemerkt, die erop gericht zijn de hongersnood in de Gazastrook te ontkennen en te bagatelliseren. Die doen de humanitaire crisis als overdreven af. 

Deze golf van activiteit op sociale media vond plaats kort nadat Palestijnse verzetstroepen video’s publiceerden, waarop te zien was dat gevangenen in Gaza duidelijke tekenen van ernstige honger, uitputting  en ziekten vertoonden. 

Als reactie hierop verspreidden Israëlische accounts op Facebook en X oude foto’s, waarop Palestijnen er gezond en in normale omstandigheden, zonder zichtbare tekenen van honger of vermoeidheid, uitzagen. Dit alles in een poging de harde realiteit ter plaatse onder ogen te zien. 

Deze berichten maken deel uit van een bredere campagne die door officiële Israëlische figuren via de Hebreeuwse media en sociale platforms gevoerd wordt. Hiermee willen ze de internationale beschuldigingen dat hongersnood als oorlogswapen in Gaza gebruikt wordt, ontkrachten. 

Het verspreiden van desinformatie met behulp van oude afbeeldingen uit de Gazastrook.

Op 1 augustus plaatste het X-account “Nioh Berg” twee foto’s. De eerste toonde Evyatar David, een Israëlische gevangene, die door Hamas in Gaza vastgehouden werd. Hij leek in slechte gezondheid te verkeren, met zichtbare tekenen van honger en zwakte, veroorzaakt door gebrek aan voedsel en water. De tweede foto toonde een man met zijn dochter uit Gaza. Ze zagen er allebei gezond uit en vertoonden geen tekenen van honger of vermoeidheid. Er stond het onderschrift “Gaza nu” bij. 

Misbar onthulde dat de tweede afbeelding misleidend was. Het was een screenshot uit een video die de Palestijnse journalist Ibrahim Murab op 12 mei op Instagram tijdens een interview met de man op Al Jazeera Mubasher plaatste – vóór de hongersnood in Gaza verergerde. 

In het originele interview sprak Muhammad Abu Syam, die van Rafah naar Khan Yunis gevlucht was, over de moeilijke humanitaire omstandigheden waarmee zijn familie te maken kreeg, vooral zijn jonge dochter, die vaak vroeg wanneer ze weer naar school kon en regelmatig om eten vroeg dat hij haar niet meer kon geven. 

Een tweede bewering verscheen op 2 augustus, geplaatst door het X-account “Yossi Ben-Yakar.” Er stonden twee foto’s op die de beweringen dat Israël de bevolking van Gaza laat verhongeren, in twijfel moest trekken. De eerste foto toonde naar verluidt, een gezonde vrouw uit Gaza, terwijl de tweede de uitgemergelde Israëlische soldaat Rom Paslavsky, vastgehouden Saraya Al-Quds, toonde. Het onderschrift luidde: “Wie verhongert er in Gaza?” 

Onderzoek wees uit dat de foto van de vrouw afkomstig was uit een oud interview dat op 14 januari 2024 gepubliceerd werd op het X-account van Al-Quds Netwerk. In tegenstelling tot wat het bericht suggereerde, sprak ze in het interview niet over honger, maar sprak ze over haar hoop om in de Al-Aqsa-moskee in Jeruzalem te bidden en haar droom van een vrij Palestina, met de Palestijnse vlag boven de Rotskoepel geheven. 

De derde bewering maakte van een vergelijkbare tactiek van misleidende timing gebruik. Op 2 augustus plaatste een Facebook-account met de naam “Ramin Parsa” twee foto’s: een van een gezond uitziend meisje en een andere van de Israëlische gevangene, Evyatar David, zichtbaar uitgemergeld en uitgeput. Het onderschrift luidde: “Een vrouw uit Gaza versus een uitgehongerde Hamas-gevangene.” 

Verificatie wees uit dat de foto van het meisje niet recent was. De foto werd oorspronkelijk op 12 juli 2024 op X door een account “Cat Bee” genaamd. geplaatst. In de post werd uitgelegd dat de foto’s een bekende Palestijnse TikTok-activiste toonden, gedeeld om de dramatische verandering in haar uiterlijk te benadrukken, die door de aanhoudende oorlog in Gaza veroorzaakt was. 

VN waarschuwt dat Gaza risico op hongersnood loopt. 

Humanitaire organisaties van de VN waarschuwen dat de Gazastrook volgens de meest recente Integrated Food Security Phase Classification, op de rand van hongersnood staat. In een rapport van 31 juli, op de website van de VN, meldden de agentschappen dat 96% van de ondervraagde huishoudens begin juli met matige tot ernstige wateronzekerheid te maken had. Dat is een stijging van 3% ten opzichte van juni. 

Het Bureau voor de Mensenrechten van de VN meldde dat sinds 27 mei minstens 1.373 Palestijnen terwijl ze aan voedsel probeerden te komen, gedood zijn. Daarvan zijn 859 mensen bij locaties va de Gaza Humanitarian Foundation en 514 langs de routes van de voedselkonvooien omgekomen. 

Juliette Touma, communicatiedirecteur van het VN-agentschap voor Palestijnse Vluchtelingen [UNWRA] , zei dat de hongersnood in Gaza volledig door de mens veroorzaakt is. 

Ze benadrukte de dringende noodzaak om NV-organisaties, waaronder UNRWA, in  staat te stellen veilig hulp te leveren aan mensen in nood – waaronder een miljoen hongerige kinderen. Touma noemde de luchtdroppings “volstrekt onnodig, ineffectief, kostbaat en riskant.” 

Op 29 juli publiceerde de Wereldgezondheidsorganisatie de Integrated Food Security Phase Classification, waarin bevestigd werd dat zich in Gaza, te midden van aanhoudende gevechten en de ineenstorting van humanitaire diensten, het ergste hongersnoodscenario voordoet. 

Uit het rapport blijkt dat honger, ondervoeding en ziekten tot een toename van sterfgevallen door verhongering leiden, vooral omdat het zorgstelsel instort en de levering van hulp geblokkeerd blijft. 

Er werd opgemerkt dat de voedselconsumptie in een groot deel van Gaza hongersnoodniveaus bereikt heeft en dat er in Gaza-stad gevallen van acute ondervoeding gemeld zijn. 

Het comité riep, om er de humanitaire crisis te verlichten, op tot dringende maatregelen. Dit omvat onder meer een staakt-het-vuren, onbelemmerde toegang tot hulp en bescherming voor burgers en hulpverleners.” Bron: https://www.misbar.com/en/editorial/2025/08/04/israeli-accounts-spread-misinformation-deny-deliberate-starvation-gaza [nadruk toegevoegd]

“Are You Human?” 

Op X komen er regelmatig meldingen binnen, wat zoals bekend, te zien is aan het belletje linksboven. De melding die ik nu binnenkreeg, is die van een [voor mij althans] bekende en liegende Joodse aarts-zionist, Hillel Fuld genaamd. De titel van zijn tweet: “Are you human?” Ik ben gaan kijken, en nu blijkt dat hij nu precies met bewerkte fake foto’s  van anderen kwam met weldoorvoede Palestijnen en uitgemergelde Israëli’s op een afbeelding om zo de hongercrisis in Gaza te ontkennen! De titel op de afbeelding zelf luidt: “Please prove that you are human. Select all images that show STARVING PEOPLE. Click verify once there are none left.” In het bijschrift op zijn X-account heeft Fuld er onder meer het volgende geschreven: “Banned from Australia.” Waarmee hij openlijk aangeeft, Australië uitgelazerd te zijn. Wel, dat zal dan wel niet voor niets zijn geweest! Als reactie heb ik er mijn tweet onder geplaatst: 

Yes, I’m human. The only difference between you and me is that I don’t like edited fake photos!” Bron: https://x.com/HilzFuld/status/1952654975055679767 

Met verwijzing naar het genoemde artikel van Misbar. Hoewel het niet in de lijn der verwachtingen zal liggen dat Fuld hiermee eens op zou kunnen houden met het verkondigen van zionistische leugens, is het te hopen dat er bij hem toch iets gaat werken! 

 

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star